כניסת משתמשים לאתר

זכור אותי במחשב זה שכחת סיסמה?
גן פרטי גן עירוני
סגור מפה גן פרטי מנוי גן פרטי מנוי גן פרטי שאינו מנוי גן פרטי שאינו מנוי גן עירוני גן עירוני
פורום - הגננות המקצועי פורום - פסיכולוגיה והתפתחות הילד פורום - מוסיקה ותנועה בגיל הרך פורום - רישיונות לגני ילדים פורום - עיצוב תכנון ומיתוג הגן פורום - המלצות על גנים פורום - פרסום הגנים והמשפחתונים
לוח דרוש/ה מורה לתנועה או למוסיקה לוח דרושה סייעת/גננת לוח מטפלות ובייביסיטר
לוח מפעילי חוגים לוח ספקים לוח מסירה החלפה לוח נדלן של גן לוח יד שניה
מאמרים תכנים לגננות שיווק ופרסום בגן ילדים מכללות לגיל הרך
טפסים להורדה בניית אתר אינטרנט לגן מחירון לאתר אינטרנט תכנים ומידע לגננת מתנות לגני ילדים
Google

הליכה על קצות האצבעות אצל פעוטות וילדים - עוד סיבה לדאגה?


 

 
הליכה על קצות האצבעות אצל פעוטות וילדים - עוד סיבה לדאגה?
מאת חדוה ארז פזיותרפיסטית מוסמכת 
הורים יקרים!

הליכה היא אבן דרך חשובה מאוד והליכה על קצות האצבעות אצל פעוטות וילדים היא סיבה לדאגה אצל רבים מההורים. מכאן הדרך לבירור רפואי מקיף קצרה מאוד- האם יש לכך הצדקה?
לפי מחקר שקראתי לאחרונה שבוצע על 1400 ילדים בשוודיה רק 5% מהילדים הלכו באיזשהו שלב במהלך התפתחותם על קצות האצבעות, מתוכם בגיל 5.5 שנים הולכים כך פחות מ-  2.5% מהילדים.


הליכה על קצות אצבעות נפוצה מאוד בקרב ילדים הסובלים מבעיות קוגניטיביות או הפרעות נוירו-פסיכיאטריות כגון אוטיזם (41%) אך במקרים רבים אינה מעידה על בעיה נוירולוגית כלשהי והסיבות להליכה שכזו אינן תמיד ברורות- האם הן שריריות, עצביות או מבניות.

הילדים ההולכים על קצות האצבעות יתחילו לעשות זאת בדרך כלל מהרגע הראשון שבו הם מתחילים לעמוד/ללכת באופן עצמאי ולוקח להם בערך שנה- שנתיים עד למעבר להליכה על כל כף הרגל. ילדים שממשיכים ללכת על קצות האצבעות בגיל 5.5 שנים ילכו בצורה כזו בדרך כלל 25% מזמן ההליכה ובשאר הזמן ילכו על כל כף הרגל.
ומהקליניקה (מניסיון בטיפול בשטח) הרשו לי להוסיף- על מה עוד הליכה כזו יכולה להעיד?

שימו לב למנח כפות הרגלים והקרסול של הפעוט/הילד שלכם-

האם כף הרגל שלו מפותחת כראוי?
האם הקרסול שלו עבה או צר?
האם בלחיצה על הקרסול אתם מקבלים תגובה לבצקת (לחיצה גורמת להלבנת העור סביב מקום הלחץ)?

כל אלו יכולים להעיד על קושי בתחושה עמוקה וחוסר התפתחות פנימית של כף הרגל והקרסול ולפיכך על קושי בנשיאת משקל הגוף על הכף באופן אחיד. באזורים שבהם יש נשיאת משקל טובה נתבונן ונראה תנועתיות שרירית ומפרקית טובה, לא תהיה בצקת והעצמות ייראו מפותחות ורחבות.

אמנם אין על כך מחקרים ממש אך בהחלט ניתן לראות שכשאנו עובדים על תנועה, זרימת נוזלים טובה והעמסת המשקל בצורה נכונה (בעמידה) על כף הרגל, אנו מגדילים את היכולת של הפעוט/הילד לשאת משקל באופן אחיד וסובלני, מותחים את שרירי השוק האחוריים ה"מקוצרים"  (שריר מכווץ ותפוס לא חייב להיות במצב של קיצור אמיתי, ועדיפה מתיחה תוך נשיאת משקל במצב של מתח שרירי גבוה) ומאפשרים לכף הרגל לנוח בשקט על המשטח. לכך נוסיף עיסוי עמוק של שרירי הסובך והשרירים הצידיים והקדמיים של השוק האחראים על הרמת כף הרגל והרי לכם טיפול מוצלח ויעיל להורדת כפות רגליים על הקרקע.

קחו בחשבון שיכול להיות קושי יציבתי בגו או באזורים נוספים כגון חגורת הכתפיים וכפות הידיים ועל כך יש לתת את הדעת בנוסף לבדיקות ולטיפול בקרסול ובכף הרגל...
כחלק משלים של הטיפול מומלץ לתת לילד ללכת על חול עמוק, דשא או משטחים אחרים שאינם יציבים, בהליכה איטית ומבוקרת, רצוי כהשלמה לטיפול הפיזיותרפי ובהתאם להוראות המטפל.
 
אז מה אמרנו-הליכה על קצות האצבעות מדאיגה?
 
*לפרטים נוספים לגבי שיטת הטיפול הייחודית ניתן ליצור עמי קשר בטלפון או באתר bishvilhayeladim.com
להשתמע בקרוב,
בהצלחה והמשך חופש נעים..
חדוה ארז.
 

 שם משתמש:
כותרת:
תוכן:
שם משתמש נושא התגובה תאריך

כתבות נוספות

סרטון לצפייה


גן ילדים ללא רישיון - סרט חובה לכל גננת והורה שילדו בגן

מתנות לגני ילדים

מבחר רב של מוצרים במחירים נוחים.
מתנות לגני ילדים
כל הזכויות שמורות Copyright © 2005
נבנה על ידי EKDESIGN ekdesign.co.il